Yacht > Články > Lodě > Motorové lodě >

ZA MODRÝM DOBRODRUŽSTVÍM |BENETEAU SWIFT TRAWLER 47

01.04.2019 |
Motorové lodě, Testy, Lodě
Testy

Motorový člun Swift Trawler 47 je další z řady spolehlivých lodí firmy Beneteau, jednoho z největších výrobců na světě. Je ideální pro pohodové plavby s rodinou, přáteli nebo na rybářské výpravy.

Design lodi pochází z dílny návrhářů ateliéru MICAD Andreani Design. Na elegantní linie trupu je příjemný pohled. Hlavními kritérii, kterými se při navrhování Swift Trawleru 47 designéři řídili, byly kvalita použitých materiálů, využití nejnovějších technologií, precizní provedení, bezpečnost a zajištění nízké spotřeby paliva. K efektivnější spotřebě pohonných hmot napomáhá inovovaný tvar trupu. Pocit bezpečí a pohodlí na vás dýchne hned při vstupu na palubu.

Swift Trawler 47 jsme testovali ve španělské marině Port Ginesta, jen malý kousek od Barcelony. Měli jsme štěstí na krásné slunečné počasí bez velkých vln a větru. Při jízdě se loď opravdu krásně ovládá a při nižších rychlostech má i velmi efektivní spotřebu. Kapacita palivové nádrže je 1 920 l, takže při cestovní rychlosti 7 uzlů a spotřebě kolem 10 litrů za hodinu urazíte docela slušnou vzdálenost. Přístavní manévry usnadňuje i velmi přesný joystick, ten ovšem na rozdíl od bow thrusteru není ve standardu.

Při testování jsme si ale samozřejmě chtěli vyzkoušet, co loď umí i ve vyšších rychlostech, a tak pořádně přidáváme plyn. Páka jde až na doraz a loď brzy vyvinula maximální rychlost 26 uzlů, ručička otáčkoměru se zastavila na 3 070 otáčkách za minutu a spotřeba se vyšplhala až ke 160 l/h. Tuto rychlost bych nedoporučovala nejen vzhledem k vysoké spotřebě, ale plavba je pak kvůli větší výšce lodi dost nepříjemná a nárazy i na malé vlnky hodně tvrdé. Při dovolené a odpočinku přeci není nutné nikam spěchat...

Více se o motorovém člunu Swift Trawler 47 dočtete v dubnovém vydání časopisu Yacht.

Text: Hana Novotná

Foto: Eva Skořepová a Nicolas Claris


Aktuální číslo

Předplatné

Katalog lodí


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI