Trochu jiný katamarán |FOUNTAINE PAJOT MY 44

14.09.2017 |

Nový, stylový, elegantní a prostorný katamaran z francouzské loděnice Fountaine Pajot, která působí na trhu již od roku 1976, vypluje na výstavě v Cannes.

Fountaine Pajot je jednou z předních společností na trhu luxusních katamaranů. Svůj první turistický katamaran poháněný plachtami vyrobili v roce 1983 a první motorový v roce 1988. Loděnice se snaží neustále inovovat své lodě a držet krok s rychlým technickým vývojem. Design modelů Fountaine Pajot reaguje na náročné požadavky a potřeby klientů. Společnost si velmi zakládá na ochraně životního prostředí, a proto jsou všechny jejich modely k dispozici i ve verzi ECO CONCEPT. Tyto lodě využívají veškeré dostupné zdroje obnovitelné energie, aby minimalizovaly ekologickou zátěž, ale zároveň nebyl omezen jejich výkon.

Nový model MY 44 je luxusně vybavený a pyšní se stylovými křivkami a neobvykle velkým, nádherně prosvětleným obytným prostorem. Trup je postaven podle plánů Daniela Andrieu a design vytvořil známý italský architekt Pierangelo Andreani, který se na luxusní lodě specializuje. Na lodi je dostatek místa jak pro relaxaci, tak pro delší pobyt, takže se zde cítíte jako doma.

Horní paluba je krytá pevnou stříškou, která má v přední části zasunovací okno. Křeslo kormidelníka je polstrované a anatomicky tvarované. Za ním se nachází velký jídelní stůl s dlouhou lavicí ve tvaru „L“. Na levoboku je velká sedačka, kterou lze rozložit na lůžko na opalování nebo odpočinek.

Po schodech na levoboku sejdeme na záď vyplněnou dlouhou lavicí, kde můžete i při jízdě sedět v závětří. Navíc je celá záď krytá střechou, kterou tvoří zadní část horní paluby. Badeplato je přístupné po schůdcích z obou stran kokpitu a představuje perfektní plochu pro vstup do vody i pro slunění.

Nejvíce si ale oblíbíte salon. Komfortní sedačky zabírají jeho přední polovinu, kuchyni opatřenou veškerými spotřebiči a především velkou lednicí s mrazákem najdete v zadní části. Z kuchyně tak můžete servírovat občerstvení rovnou na záď nebo na horní palubu. Pohodlné a skvěle technicky vybavené je i řídicí centrum.

Vedle lednice vedou schody přímo do hlavní majitelské kajuty s velkým dvoulůžkem a vlastní koupelnou. Za zády kormidelníka se sestupuje do kajut pro hosty. Ta zadní je prostornější a luxusněji zařízená, přední je sice menší, ale díky tomu mají obě svoji vlastní koupelnu. V přídi je ještě malá kajuta s dvoulůžkem.

Katamaran MY 44 ale není jen luxusní a pohodlná loď. Díky speciálnímu designu trupu je také rychlá, dobře ovladatelná, výkonná a s optimální spotřebou paliva. Je na zákazníkovi, jaký typ motoru si zvolí. Na výběr jsou motory Volvo IPS od 260 do 600 HP.

Text Hana Novotná

Foto Gilles Martin-Raget


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI