TRIKY I RODINNÝ VÝLET |SEA-DOO WAKE 230 PRO 3-UP

17.07.2018 |
Testy
Testy

V Praze na Vltavě jsme se projeli s letošní novinkou značky Sea-Doo - vodním skútrem Wake 230 PRO 3-up.
A byla to opravdu zábava pro celou rodinu, a to jsme ani nevyzkoušeli vodní lyže, wakeboard nebo nafukovací hračky, k jejichž tahání je tento model primárně zamýšlen.

Z názvu lze dále vyčíst, že je tento skútr určen až pro tři pasažéry a disponuje motorem o výkonu 230 koní. Testovaný model byl proveden v oranžovotyrkysové barevné kombinaci. Když jsme ho poprvé viděli, překvapily nás jeho rozměry - délka 3,45 m a šířka 1,25 m - říkali jsme si: "To už není skútr, ale loď". Nejdůležitější inovací oproti předchozím modelům je určitě zcela nový trup ST3+, který přináší jak lepší jízdní vlastnosti a stabilitu, tak vyšší komfort pro jezdce. Nejedná se pouze o nový plovák, ale přepracován byl vlastně celý skútr.
Má snížené těžiště - u spolujezdce o 7 cm a u jezdce jen o 4 cm, je o 2,5 cm širší, o 8 cm kratší a má hlubší kýl do ostřejšího "V". Tuto změnu zaznamenáte při jízdě, zdá se, že sedíte blíž k hladině, a tedy se cítíte bezpečněji. I když je skútr o 39 kg lehčí, lépe drží stopu v zatáčkách a řeže vlny. K pohodlí přispívají měkčí sedačky. Zvýšená stabilita se projevuje i při nastupování - ani třetí osoba tak nemá žádný problém, nebo při pohybu po stojícím plavidle.

Sezení je pohodlné a sedačka příjemně tvarovaná. Dobře se na ní sedí i v zatáčkách a ani delší doba řízení není problém. Dalším plusem jsou výškově stavitelná řídítka a jejich ideálně tvarované gripy, do kterých ruka pěkně zapadne a jejich uchopení je pevné. Inovovaná tlačítka jdou bez problémů ovládat jedním prstem a data jsou na přístroji lehce čitelná i ve slunečném počasí. Byli jsme zvědaví, jak se bude na vodě chovat nový trup ST3. Předělaná příď s hlubším "V" profilem dobře funguje na vlnách a příjemně je prořezává a tlumí, jako by byl trup odpružený. Celková velikost skútru patrná na první pohled se na vodě ztratí a skútr je pěkně ovladatelný ve všech režimech jízdy. Automatické nastavení úhlu VTS zaručuje perfektní akceleraci a potlačuje zvedání přídě při rozjezdu. Skútr je opatřen systémem iBR Gen 3 aneb vylepšenou reverzní klapkou, která zvyšuje manévrovatelnost a zajišťuje přesnější ovládání při brzdění a při jízdě na zpátečku. Tím usnadňuje přistávání. Aktivuje se pomocí ovladačů na řídítkách.

Zcela nově jsou řešené úložné prostory, které jsou výborně přístupné. Sestava řídítek, přístrojů a zrcátek je spojená s novou kapotou úložného prostoru, který se zvedá za pomoci hydraulického pístu. Má objem 102,5 L a je rozdělen několika organizéry, jež lze za příplatek doobjednat. Je zde i vodotěsná vypolstrovaná schránka na telefon, který tak můžete bezpečně dobíjet přes USB nebo přes Bluetooth přehrávat hudbu. Prémiový audiosystém je za příplatek.
V soustavě jsou dva basové a dva výškové reproduktory o výkonu 100 wattů. Plně vodotěsný systém vydrží hrát až hodinu při vypnutém motoru. Další novinkou je na prodloužené záďové platformě systém LinQ, který umožňuje rychlou a jednoduchou montáž volitelných doplňků - 16l chladicího boxu, 15l přídavné palivové nádrže nebo 21l brašny. Brašnu s nádrží lze uchytit zároveň.

V zadní části jde jednoduše pomocí systému LinQ připevnit také zasunovací sloupek pro vodní lyžování, který je u tohoto modelu ve standardu. Pokročilá funkce iControl dovoluje řidiči nastavit intenzitu startu pro různé úrovně dovedností tažených jezdců při zachování konstantní rychlosti. Nabízí pět stupňů akcelerace. Dodávaný držák wakeboardu a ski pylon tak jasně naznačují, k čemu je skútr předurčen. Plocha na zádi je dost velká na to, aby si tam sedl wakeboardista nebo vodní lyžař a připravil se na jízdu. Navíc zadní část sedačky lze posunout dozadu nebo zcela odejmout, a tím vytvořit tolik místa, že si můžete udělat piknik na vodě. To, že jsou nové skútry o 39 kg lehčí, umožňuje také snazší přepravu a použití levnějšího přívěsu.

Sea-Doo Wake 230 PRO 3-up je skútr až pro tři osoby, takže na něm můžete absolvovat rodinný výlet. Zároveň je ale obratný a živý natolik, aby i vodní hrátky byly zábavné. A jako bonus zde přichází tahání wakeboardu, lyžaře nebo vodních hraček.

Text Eva Skořepová
Foto autorka a BRP

Zveřejněno v Yacht 7-8/2018


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI