Chytré hodinky |nejen na vodu

03.12.2018 |
Aktuality, Technika

Nositelné elektronice, konkrétně chytrým hodinkám, se v současné době nevyhneme ani v oblasti námořních sportů. To, co dříve zastávaly velké jednoúčelové elektronické přístroje, se dnes vejde na zápěstí jedné ruky. Pojďte se podívat na ukázku nejzajímavějších výrobků z této oblasti, které mohou přijít při pobytu na lodi nebo u moře vhod.

Běžné chytré hodinky umí zobrazovat příchozí hovory, sms zprávy a upozornění na blížící se schůzky. Některé dokážou přijmout a vyřídit hovor. Jejich typické využití se dá shrnout slovy: "Prodloužená ruka mobilního telefonu".

Kromě běžných chytrých hodinek existují i modely, které mají kromě funkcí chytrých hodinek k dispozici i funkce vhodné pro jachting, potápění, plavání nebo obecně vodní sporty. Příkladem takových funkcí je alarm utržení kotvy, muž přes palubu, informace o časech a výškách přílivu/odlivu nebo například záznam a vyhodnocení vývoje barometrického tlaku vzduchu pro odhad vývoje počasí.

Využití podobných hodinek ale není omezeno je na pár týdnů v roce, kdy máte čas se věnovat svému koníčku. Kromě informace o času mají podobné chytré hodinky k dispozici bohatou nabídku sportovních funkcí a pomohou vám si udržet kondici, ať už jste vyznavačem běhu, cyklistiky, plavání nebo například golfu. I přes bohatou funkční výbavu, dlouhou výdrž a vysokou odolnost si podobné chytré hodinky stále zachovávají vzhled a velikost běžných hodinek. Dají se tak na ruce nosit po celý den i v době, kdy nejste ani na lodi, ani právě nesportujete. Hodinky při nošení průběžně měří srdeční tep, míru denního pohybu a případně zatížení organizmu z pohledu stresu. Podobnými funkcemi se hodinky snaží přispět k přemýšlení nad životním stylem a motivovat svého majitele k jeho zlepšení.

Text a foto Marek Bylnický
www.garmin.cz

Zveřejněno v Yachtu 12/2018 - 1/2019

 

 


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI